איל קומפורט משרד עורכי-דין

קצת עלינו

משרדנו מעניק שירות משפטי בתחום המשפט האזרחי מסחרי ללקוחות פרטיים וחברות כאחד.
צוות המשרד פועל בכל מקרה ומקרה, להשגת התוצאה האופטימלית ללקוח, תוך ראייה אסטרטגית והפגנת גמישות ויצירתיות משפטית.
בשונה מכל משרד אחר, אנו סבורים כי נקודת המוצא והבסיס להתקשרות עם כל לקוח ולקוח מתחילה בהטיית אוזן קשבת ושיח בגובה העיניים.

פרטי התקשרות

076-541-0710

076-541-0700

office@ec-adv.co.il

בן גוריון 16, הרצליה

שעות פתיחה

יום א’ - ה’ : 18:00 - 9:00
שישי שבת המשרד סגור

מיקום המשרד

כל הזכויות שמורות, איל קומפורט, משרד עו"ד. אין לראות באמור באתר זה ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי.

א’ - ה’ : 18:00 - 9:00

בן גוריון 16, הרצליה

להודעה מהירה

מלאו פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

תאונות דרכים

נפגעת בתאונת דרכים? הנך זכאי לפיצוי כספי בגין הנזק הפיזי שנגרם לך בשל התאונה וזאת ללא קשר לשאלה אם הנך אשם בתאונה או אם לאו. לשם קבלת הפיצוי הכספי יש לפנות אל עו”ד תאונות דרכים אשר יגיש עבורך תביעה נגד חברת הביטוח ויפעל לקבלת הפיצוי המקסימלי.

תאונת דרכים

חוק הפלת”ד

אחת הטעויות הנפוצות בכל הנוגע לתאונות דרכים, היא הנחת המוצא כי כאשר הנפגע אשם בתאונה, הוא אינו זכאי לפיצוי כספי. ובכן, זוהי הנחה שגויה משום שהחוק הרלוונטי לעניין זה,

חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים, תשל”ה – 1975, הידוע בשם חוק הפלת”ד, קובע במפורש כי כל מי שנגרם לו נזק פיזי כתוצאה מתאונת דרכים, זכאי לפיצוי בגין רכיב זה, בין אם הוא אשם בתאונה ובין אם לאו. כאשר מדובר בנהג שנפגע, עליו לתבוע את חברת הביטוח המבטחת את רכבו וכאשר מדובר על נפגע הולך רגל, יתבע הוא את חברת הביטוח המבטחת את הרכב הפוגע.

 

תאונת אוטובוס או רכבת

אדם שנפגע מתאונת אוטובוס או תאונת רכבת, זכאי לפיצוי כספי בגין הנזק הפיזי שנגרם לו מכוח חוק הפלת”ד ואין הדבר שונה מתאונה “רגילה” בין כלי רכב פרטיים. לעניין זה יודגש, כי התאונה אינה חייבת לכלול כלי רכב נוסף וגם כאשר מדובר בנוסע אשר נפגע בעת נסיעה בכלי התחבורה (למשל בעת עלייה או ירידה לאוטובוס או הרכבת, נפילה בשל בלימה פתאומית וכיו”ב) יהיה הוא זכאי לפיצוי כאמור. את התביעה יש להגיש באמצעות עו”ד תאונות דרכים לחברת הביטוח המבטחת את האוטובוס או הרכבת.

 

מה עושים כאשר אין ביטוח?

למרבה הצער, ישנם מקרים בהם לנפגע תאונות דרכים אין גוף מבטח אשר יכול לפצותו בגין נזקי התאונה. אולם, אין משמעות הדבר היא כי הנפגע לא יקבל פיצוי בגין הנזקים הפיזיים שנגרמו לו. במקרים אלו, יגיש עו”ד תאונות דרכים המייצג את הנפגע, תביעה לפיצויים לתאגיד קרנית. חלק מפרמיית ביטוח החובה שאנו משלמים, הולכת למימון פעילותו של תאגיד זה אשר הוקם מכוחו של חוק הפלת”ד. גוף זה מפצה נפגעי תאונות דרכים בגין נזקי גוף במקרים המנויים בחוק כגון: העדר ביטוח, תאונת פגע וברח, רכב גנוב וכיו”ב.

 

עו”ד תאונות דרכים

מן האמור לעיל אנו למדים כי כל אדם אשר נפגע בתאונת דרכים, בין אם על ידי רכב פרטי ובין אם על ידי כלי תחבורה ציבורית, זכאי לפיצוי כספי בגין הנזקים הפיזיים שנגרמו לו בשל התאונה. קבלת הפיצוי מותנית בהגשת תביעה לחברת הביטוח, אליה יש לצרף את כל המסמכים הרפואיים הרלוונטיים. חברות הביטוח אשר הנן גוף כלכלי, אינן ממהרות לפצות את הנפגע התובע ומשקיעות מאמצעים רבים למציאת נימוקים לדחיית התביעה. משכך, חשוב מאוד לפנות אל עו”ד תאונות דרכים לצורך הגשת התביעה. לעורך הדין הידע המשפטי והניסיון המקצועי בהתמודדות מול חברות הביטוח ויוכל אפוא להגדיל באופן משמעותי את הסיכוי לקבלת התביעה והפיצוי המקסימלי עבור הנפגע.

לייצוג מקצועי על ידי המשרד שלנו

מלאו פרטים ונחזור אליכם בהקדם
עוד בנושא

דילוג לתוכן