איל קומפורט משרד עורכי-דין

קצת עלינו

משרדנו מעניק שירות משפטי בתחום המשפט האזרחי מסחרי ללקוחות פרטיים וחברות כאחד.
צוות המשרד פועל בכל מקרה ומקרה, להשגת התוצאה האופטימלית ללקוח, תוך ראייה אסטרטגית והפגנת גמישות ויצירתיות משפטית.
בשונה מכל משרד אחר, אנו סבורים כי נקודת המוצא והבסיס להתקשרות עם כל לקוח ולקוח מתחילה בהטיית אוזן קשבת ושיח בגובה העיניים.

פרטי התקשרות

076-541-0710

076-541-0700

office@ec-adv.co.il

בן גוריון 16, הרצליה

שעות פתיחה

יום א’ - ה’ : 18:00 - 9:00
שישי שבת המשרד סגור

מיקום המשרד

כל הזכויות שמורות, איל קומפורט, משרד עו"ד. אין לראות באמור באתר זה ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי.

א’ - ה’ : 18:00 - 9:00

בן גוריון 16, הרצליה

להודעה מהירה

מלאו פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

תאונות עבודה

תאונת עבודה מזכה את העובד בפיצוי כספי בגין אובדן כושר עבודה. הגורם הראשון המפצה את העובד הוא המוסד לביטוח לאומי ובמקרים רבים, זכאי העובד לפיצוי גם מגורמים נוספים כגון המעסיק או פוליסת ביטוח פרטית. על מנת לקבל את מלוא הפיצוי מכל הגורמים הרלוונטיים, על העובד לפנות אל עו”ד תאונות עבודה אשר יפעל למימוש מלוא זכויותיו.

תאונת עבודה

פיצוי מביטוח לאומי

כאשר תאונת העבודה פגעה בכושר עבודתו של העובד, זכאי הוא לקבל מהמוסד לביטוח לאומי דמי פגיעה. אלו משולמים לתקופה מקסימאלית של 3 חודשים, כאשר שיעור הפיצוי עומד על 75% מהכנסתו של העובד. במקרים בהם חלפה תקופה זו ונותרה לעובד נכות מתאונת העבודה, יוכל לקבל גמלת נכות מעבודה. הגמלה תשולם כמענק חד פעמי או כקצבה חודשית, בהתאם לדרגת הנכות שתיקבע לעובד. יודגש כי הליך קבלת הזכויות מהמוסד לביטוח לאומי איננו פשוט ומצריך ליווי משפטי מקצועי של עו”ד תאונות עבודה, אשר יכין תביעה מסודרת ומנומקת המלווה בכל התיעוד הנדרש וכן ייצג את העובד בפני הועדה הרפואית. המציאות מלמדת כי התמודדות מול גוף זה ללא ידע וניסיון משפטי, מביאה לא אחת לדחיית התביעות שלא בצדק או לפסיקת פיצויים נמוכים יותר מאשר היה מקבל העובד לו היה מיוצג על ידי עו”ד תאונות עבודה מקצועי ומנוסה.

 

תביעה נגד המעסיק

במקרים בהם תאונת העבודה נגרמה כתוצאה מרשלנות המעסיק, יכול העובד להגיש נגדו תביעה נזיקית לפיצויים, במסגרתה יוכל הוא לדרוש פיצוי כספי בגין כל הנזקים שנגרמו לו בשל תאונת העבודה. חשוב לציין, כי בשונה מהתביעות המוגשות למוסד לביטוח לאומי (קבלת דמי פגיעה וגמלת נכות מעבודה) אשר הפיצוי בגינן מוגבל בתקרה הנקבעת בתקנות, בתביעה נזיקית נגד המעסיק, העובד אינו מוגבל בסכום ואם יוכיח את תביעתו בבית המשפט, יקבל את מלוא סכום הפיצוי שתבע. יודגש, כי תביעה נגד המעסיק אינה באה במקום הגשת התביעות למוסד לביטוח לאומי, אלא בנוסף להן ולכן אם המעביד אחראי לתאונת העבודה, הרי שמומלץ להגיש תביעה וכך יוכל העובד למקסם את הפיצוי הכספי.  

 

 

לייצוג מקצועי על ידי המשרד שלנו

מלאו פרטים ונחזור אליכם בהקדם
עוד בנושא

דילוג לתוכן